Okna premium w domu jednorodzinnym

okna premium

Jeśli myślimy o budowie domu klasy premium, powinniśmy brać pod uwagę stolarkę aluminiową np. okna premium. Nowoczesne okna i drzwi powstałe na bazie profili aluminiowych wspaniale dopełniają całość i podkreślają charakter nieruchomości.

Aluminiowe okna premium w domu

Czasem spotykamy się z nieuprawnioną opinią, że stolarka aluminiowa to rozwiązanie wyłącznie do obiektów użyteczności publicznej, lokali handlowo-usługowych, galerii, hoteli, szkół, czy hal sportowych. Do tej długiej listy architekci coraz chętniej dopisują domy jednorodzinne oraz mieszkania. Dlaczego? To proste! Nowoczesna ślusarka aluminiowa ma naprawdę dużo zalet!

Zachęcamy Państwa do obejrzenia kolejnego odcinka Finko TV zrealizowanego na kończącej się budowie dwukondygnacyjnego domu w Warszawie. Mocne stolarki aluminiowej widać tu jak na dłoni

Okna klasy premium – dlaczego ślusarka aluminiowa?

W tym artykule nie będziemy rozpisywali się na temat głównych zalet ślusarki aluminiowej. Pisaliśmy o tym więcej np. tutaj. Skupimy się tutaj na designie. Zacznijmy od drzwi wejściowych, które pokazaliśmy w załączonym filmie. Oprócz tego, że współpracują one z systemem inteligentnego domu i posiadają szereg zabezpieczeń są bardzo ciekawie zaprojektowane pod względem wizualnym. Przy pierwszym kontakcie zwrócimy uwagę na wpuszczony pochwyt oraz… brak klamki. Otwieranie jest możliwe dzięki mechanizmowi współpracującemu z pilotem zdalnego sterowania. Gładki panel doskonale wpisuje się w surową i minimalistyczną estetykę bryły prezentowanego budynku i z pewnością robi wrażenie na każdym, kto docenia właśnie taki styl.

Duże przeszklenia w domu jednorodzinnym

Innym aspektem branym pod uwagę przez architektów, jest możliwość zastosowania dużych przeszkleń. W prezentowanym domu mamy do czynienia z oknem na klatce schodowej, które mierzy około czterech metrów wysokości. To dużo. Zastosowane szkło oraz solidne profile aluminiowe to duet, który po pierwsze pozwala na odważne rozwiązanie, a do tego zapewnia trwałość, bezpieczeństwo, a także odpowiednią izolację termiczną. Dzięki temu nasz dom jest nie tylko ekonomiczny ale również ekologiczny.

Porozmawiaj z architektem

Warto pamiętać, że ślusarka aluminiowa to prawie nieograniczone możliwości kolorystyczne (paleta RAL), a także nowe możliwości. Nie tylko wiążą się one z oknami i drzwiami. Są realizacje domów klasy premium, w którym projektanci wspólnie z inwestorami decydują się np. na zastosowanie fasad. Dlatego już na etapie tworzenia projektu naszego wymarzonego domu warto przedyskutować z architektem potencjalne rozwiązania z zakresu nowoczesnej ślusarki aluminiowej, a także… ogrodów zimowych na bazie profili z aluminium. One również znajdują się w ofercie Finko.