Ogrody zimowe

Twój dom, to Twoja przestrzeń.

Czasem pojawia się potrzeba, by ją powiększyć, bez ponoszenia ogromnych kosztów rozbudowy. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań są ogrody zimowe. Finko specjalizuje się w trwałych, odpornych na warunki atmosferyczne i przede wszystkim funkcjonalnych rozwiązaniach, dzięki którym każde marzenie o ogrodzie zimowym ze szkła i aluminium nabierze realnych kształtów.

Czy ogród zimowy to dobry pomysł?

Rozmawiając z naszymi klientami, spotykamy się z całą gamą pomysłów na zagospodarowanie ogrodów zimowych. Dla jednych to dodatkowa przestrzeń dzienna, dla drugich miejsce zabaw dla dzieci, siłownia, miejsce spotkań, czy… strefa pracy zdalnej. Niezależnie od tego, jakie nadzieje pokładasz w inwestycji, opowiedz nam o nich – nasi doradcy zaproponują Ci najlepsze możliwe rozwiązanie.
weather

Na każdą porę roku

sketch

Większa powierzchnia

Ogrody zimowe to

01

Dodatkowa przestrzeń, na każdą porę roku

02

Większa powierzchnia Twojego domu w krótkim czasie

03

Nowe miejsce do spotkań, treningów, pracy, wypoczynku oraz zabawy Twoich dzieci

04

Tworzenie wartości dodanej nieruchomości, przy ewentualnej przyszłej sprzedaży

05

Możliwość skorzystania z nowoczesnych rozwiązań

Czy opłaca się budować ogród zimowy?

Ogród zimowy to relatywnie najtańszy i najszybszy sposób na powiększenie przestrzeni w Twoim domu. Twój taras w bardzo krótkim czasie może stać się dodatkowym pomieszczeniem, które ma szansę stać się Twoim ulubionym. Kluczową rolę odgrywa tutaj trwałość zastosowanych elementów, technologiczne rozwiązania, design, a przede wszystkim dostosowanie projektu do funkcji, jakie taki obiekt ma spełniać.

youtube_video

Zobacz rozmowę z naszym ekspertem na temat ogrodów zimowych. Baza wiedzy w pigułce.

Czy ogród zimowy pasuje do każdego domu?

To pytanie bardzo często pojawia się w zapytaniach od naszych klientów. Najczęściej odpowiadamy: „a dlaczego nie?”. Wiemy, co mówimy. Dzięki potężnej palecie przeróżnych rozwiązań stylistycznych i konstrukcyjnych jesteśmy w stanie dobrać najlepszy projekt do każdego budynku – niezależnie od tego, czy jest to nowoczesna nieruchomość, czy dom z tradycjami.

Dobry projekt wkomponuje się zarówno do małego domku na wsi, kilkudziesięcioletniej, popularnej „kostki”, jak i współczesnych brył. Na etapie powstawania planów przedstawimy Ci wizualizacje, które sprawią, że przed rozpoczęciem inwestycji, będziesz mogła lub mógł zobaczyć, jak Twój dom może prezentować się w niedalekiej przyszłości – już z zimowym ogrodem. 

Mity i fakty
związane z ogrodami zimowymi

Nieprawda! Dzięki nowoczesnej konstrukcji, z ogrodów zimowych możesz korzystać zarówno latem i zimą. Temperatura na zewnątrz oraz nasłonecznienie nie mają żadnego znaczenia przy zastosowaniu nowoczesnych technologii.

Nasze ogrody zimowe to konstrukcje, które cechują się trwałością i pozostaną z Tobą na długo. Nasze ogrody są projektowane w taki sposób, by wytrzymywały duże obciążenia pokrywą śnieżną, a zastosowane elementy przy odpowiednim użytkowaniu zachowują kolor i wygląd przez wiele lat.

Jeśli tylko dysponujesz odpowiednim miejscem, zaufaj specjalistom. Dobierzemy rozwiązania, które pasują do każdego domu. Niezależnie od jego wieku, stylu, bryły. Zgłoś się do nas ze zdjęciem swojej nieruchomości, a my pokażemy Ci, jaki ogród możemy do niej dobrać.

Nowoczesne ogrody zimowe

Twój ogród zimowy nie jest miejscem na eksperymenty lub półśrodki. Oferujemy nowoczesne i trwałe profile aluminiowe oraz systemy trzyszybowe. Chodzi o to, by Twoja nowa przestrzeń była komfortowa i ciepła.

W nowoczesnych ogrodach zimowych stosuje się  zarówno szyby bezbarwne, jak i szyby przeciwsłoneczne. W miejscach szczególnie narażonych na uderzenia konieczne jest szkło hartowane. Zatem jeśli twoje dzieci uwielbiają grać w piłkę, nie musisz się niczego obawiać.
W kwestiach stylistycznych proponujemy ogromną gamę kolorów, wypełnień oraz różne warianty przeszkleń. Do tego dochodzą przesłony, żaluzje oraz rolety. Aby dobrać optymalne rozwiązania, pokaż nam projekt swojego domu lub zabierz na rozmowę jego zdjęcia. Chcemy poznać też Twoje oczekiwania i opowiedzieć Ci, co możemy dla Ciebie zrobić.

W przypadku omawianych konstrukcji można zastosować przeróżne rozwiązania: pełne przeszklenia, drzwi składane harmonijkowo, drzwi przesuwne, okna uchylne i otwierane. W przypadku ścian bocznych nie ma większych ograniczeń. Trzeba się jednak liczyć z nimi w przypadku materiałów używanych przy dachach – chodzi przecież o trwałość, komfort i bezpieczeństwo domowników i naszych gości.

youtube_video

Zobacz rozmowę na temat osłon słonecznych, które mogą zostać zastosowane zarówno w oknach i drzwiach, jak i ogrodach zimowych