Stawiasz na okna z aluminium? 5 rzeczy, które warto skonsultować z ekspertem

okna z aluminium

Budowa domu, biura, czy inwestycja deweloperska zawsze wiążą się z szeregiem decyzji, jakie trzeba podjąć. Eksperci Finko każdego dnia odpowiadają na pytania osób, które chcą lepiej poznać właściwości naszych produktów. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania przez osoby, które stawiają na okna z aluminium.

Okna z aluminium – jaka wielkość przeszkleń?

Architekci coraz częściej stawiają na duże przeszklenia. Jak już wielokrotnie pisaliśmy, nie jest to jedynie kwestia mody. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie pozwalające na lepsze doświetlenie wnętrza, a także „otwarcie” pomieszczeń na świat. Warto wiedzieć, że okna z aluminium dają ogromne możliwości w tej kwestii. Warto porozmawiać z naszymi ekspertami na temat możliwych rozmiarów, proporcji, a także sposobu otwierania takich okien. Dysponujemy całą gamą praktycznych, nowoczesnych i trwałych rozwiązań, które prezentujemy Wam na tej stronie internetowej.

Izolacja termiczna okien z aluminium

Im niższa wartość „U”, tym lepsza izolacja termiczna. Dzięki temu zaoszczędzimy zimą na kosztach ogrzewania, a latem, zapłacimy niższe rachunki za energię potrzebną do pracy klimatyzatorów. Okna i drzwi aluminiowe dostępne w naszej ofercie spełniają konkretne wymagania w tym zakresie. Warto porozmawiać z naszymi specjalistami na temat doboru szkła, i konkretnych profili. Wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Waszego domu i… portfela.

Okna z aluminium a izolacja akustyczna

Okna z aluminium w naszej ofercie cechują się również świetną izolacją akustyczną. Mieszkasz blisko ruchliwej drogi? A może budujesz biuro przy magazynie, do którego co chwilę przyjeżdża kolejny ciężki transport? Powiedz nam o tym. Na etapie wyboru konkretnych rozwiązań pomożemy Ci wybrać taki produkt, który zapewni akustyczny komfort wnętrza.

CZYTAJ TAKŻE: Okna premium w domu jednorodzinnym

Nowoczesne okna, nowoczesny design

To jest obszar, na temat którego możemy długo z Wami rozmawiać. Faktycznie, współczesna ślusarka aluminiowa pozwala na wiele pod względem designu. Łatwo zauważyć, że dobrze dobrane okna, drzwi, a także fasady potrafią nadać bryle budynku wyjątkowego charakteru. Nowoczesne profile potrafią podkreślić linie nakreślone przez architektów, nadać lekkości oraz wyróżnić nieruchomość. A przecież to wszystko razem wzięte to bardzo ważny element każdej inwestycji.

Bogata paleta kolorów pozwala na indywidualne podejście to każdej realizacji. Profile w kolorze logotypu firmy, nawiązujące lub kontrastujące z elewacją? A może postawicie na standardowe, „bezpieczne” rozwiązania? Jesteśmy w stanie spełnić w tej kwestii oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Bezpieczeństwo a ślusarka aluminiowa

Nie można myśleć o bezpieczeństwie budynku w oderwaniu od wyboru odpowiedniej stolarki okiennej. Pod tym względem, warto porozmawiać o zastosowaniu odpowiedniego szkła, a także okuć, które w znacznym stopniu pozwolą utrudnić zadanie włamywaczom.