Brama garażowa wykończona płytą elewacyjną

Brama garażowa wykończona płytą elewacyjną

To propozycja dla osób, które chcą zachować spójność bryły budynku. Brama garażowa wykończona płytą elewacyjną to rozwiązanie, które faktycznie pozwala na uporządkowanie wyglądu nieruchomości. Nieco niżej zaprezentujemy przykład takiego harmonijnego połączenia, zarejestrowany dla kanału Finko TV w Józefowie pod Warszawą.

Brama garażowa wykończona płytą elewacyjną – co to za rozwiązanie?

To jedno z ciekawszych rozwiązań w tym zakresie. Brama garażowa wykończona płytą elewacyjną pozwala na nawiązanie wyglądu płaszcza bramy do całości elewacji. W prezentowanym przypadku garaż stanowi jedną całość ze ścianą frontową. Brama wydaje się łączyć z betonowo-szarą elewacją. Dzięki temu wjazd do garażu nie kontrastuje z pozostałą częścią nieruchomości, nadając architekturze eleganckiego wyglądu.

CZYTAJ TAKŻE: Bramy garażowe a oszczędność ciepła.

Twój dom, Twoja brama

Producenci bram garażowych coraz śmielej pozwalają klientom na personalizację produktu pod kątem konkretnych oczekiwań. Tym samym obok bogatej palety kolorów i deseni, pojawiła się także możliwość wykończenia bram panelami elewacyjnymi. Takie rozwiązanie pozwala na harmonię między elementami architektonicznymi, a także zachowanie pewnej spójności. Często takie rozwiązanie pojawia się już na etapie projektu, kiedy architekt przedstawia swoją wizję bryły budynku inwestorowi.

Nie zmienia to faktu, że na bramy wykończone panelami elewacyjnymi nadają się także w przypadku starszych budynków. Dlatego warto zastanowić się również nad takim rozwiązaniem podczas planowania remontu, czy termomodernizacji. Zastanawiając się nad odświeżeniem wyglądu domu, czy budynku gospodarczego, można wziąć pod uwagę możliwość zachowania spójności pomiędzy bramą a elewacją. Dodajmy, że takie rozwiązanie w ostatnich latach zdobywa szerokie grono zwolenników. I trudno się temu dziwić. Na poniższym filmie można zobaczyć jaki efekt robi takie harmonijne połączenie, a także zobaczyć jak brama „pracuje” w codziennym użyciu podczas otwierania i zamykania.

Gdzie kupić bramę fasadową?

W asortymencie firmy Finko znajdą państwo różne rozwiązania niemieckiej firmy Hörmann. Przy okazji zapoznania się z ofertą, warto porozmawiać z naszymi specjalistami także na temat automatyki bram oraz szeregu rozwiązań istotnych z punktu widzenia komfortu użytkowania, a także designu. 

Więcej na temat oferty bram w naszej firmie możecie przeczytać tutaj.