Bramy garażowe, a oszczędność ciepła

Bramy garażowe a oszczędność ciepła

W czasach dynamicznie rosnących kosztów ogrzewania, a także wymogów dotyczących efektywności energetycznej budynków, zagadnienie „bramy garażowe, a oszczędność ciepła” jest niezwykle istotne. Błędny wybór i montaż może kosztować sporo. Choćby z tego powodu warto porozmawiać z ekspertami Finko.

Bramy garażowe, a oszczędność ciepła

Bramy garażowe, a oszczędność ciepła – to poważne zagadnienie. Błędny dobór bramy, zły montaż i kierowanie się wybranymi kryteriami, może kosztować sporo. Warto dokładnie zapoznać się z tym tematem. M.in. dlatego, poniżej publikujemy krótki filmowy poradnik, który w przystępny sposób wyjaśni, jakie bramy posiadamy w naszej ofercie. Świadomy wybór konkretnego rozwiązania może być kluczowy, aby nasz dom spełniał zaplanowane wymagania efektywności energetycznej, a także by koszty jego utrzymania nie były wyższe od założonych. Pamiętajmy, że bramy o lepszych właściwościach izolacyjnych pomagają skutecznie zatrzymać ciepło wewnątrz budynku, co ma ogromne znaczenie, jesienią, zimą, a także wczesną wiosną.

Izolacja termiczna bramy

Bramy z izolacją termiczną o wysokiej jakości skutecznie wpływają na ograniczenie strat ciepła. W naszej ofercie posiadamy różne rozwiązania w zakresie bram segmentowych. Brama z izolacją może posiadać grubość 42 lub 67 mm. Wiadomo, że im grubszy płaszcz bramy, tym lepiej dla oszczędności ciepła. W przypadku drugiego wymienionego rozwiązania występuje dodatkowo przegroda termiczna, która oddziela blachę zewnętrzną od wewnętrznej. Dzięki temu do minimum ograniczono możliwość wystąpienia mostków termicznych.

Jakie bramy oferujemy?

Finko posiada w swojej ofercie bramy garażowe znanej, niemieckiej firmy Hörmann. Więcej na ten temat przeczytają Państwo tutaj. Są to produkty oparte na ponad osiemdziesięcioletnim doświadczeniu i innowacyjnych technologiach stosowanych przez tego producenta. Nasza szeroka gama bram garażowych dostosowuje się do różnorodnych wymagań montażowych, nawet w najbardziej wymagających sytuacjach.

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania, zachęcamy do kontaktu.