Poznaj szkło o zmiennej przezierności

Szkło o zmiennej przezierności

Szkło o zmiennej przezierności czasem nazywane jest szkłem inteligentnym lub elektrochromatycznym. Z powodzeniem można je zastosować w produktach firmy Finko. Aby dokładnie omówić to rozwiązanie, postanowiliśmy odwiedzić producenta takich szyb w podwarszawskim Pruszkowie.

Szkło o zmiennej przezierności w produktach firmy Finko

Szkło o zmiennej przezierności dostępne w naszej ofercie pochodzi z fabryki Glassolutions Sant-Gobain. Jest ono oferowane pod nazwą handlową Priva-Lite. Postanowiliśmy wybrać się do naszego dostawcy, by dokładnie pokazać Wam zalety takiego rozwiązania.

Dostępne w naszej ofercie szkło elektrochromatyczne zaliczane jest do bezpiecznego szkła laminowanego. Jego możliwości wynikają z zastosowania technologii folii ciekłokrystalicznej. Jak to działa? W stanie nieprzeziernym ma ono matowy wygląd. Kiedy za pomocą włącznika, lub pilota przywracamy dopływ prądu, kryształy ulegają uporządkowaniu. To sprawia, że szkło staje się przezierne.

Po pierwsze: prywatność

Zaletą takiego szkła jest m.in. kontrola nad prywatnością. Przezierność zmieniamy według naszych potrzeb, dokładnie tak, jak w przypadku standardowych rozwiązań decydujemy się na zastosowanie rolety czy zasłony. W tym przypadku, klucz do naszej prywatności zawarty jest w nowoczesnej szybie. To dobre rozwiązanie nie tylko w przypadku łazienek, czy przestrzeni prywatnej. Szkło o zmiennej przezierności sprawdza się także np. w biurach, przestrzeniach typu open space i innych.

Prezentowane szkło sprawdzi się także w galeriach handlowych, sklepach, a także placówkach medycznych. Jedno naciśniecie przycisku, pozwala bowiem na „wyłączenie” konkretnej przestrzeni dla osób postronnych. Z drugiej strony, jego estetyka sprawia, że w każdym trybie produkty ze szkłem inteligentnym doskonale wpiszą się w nowoczesny charakter wnętrza.

Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest czasowa izolacja wizualna, tego typu rozwiązanie sprawdzi się doskonale.

Zalety szkła o zmiennej przezierności

Wśród wielu zalet takiego rozwiązania wymienimy kilka. Oprócz natychmiastowego i cichego przejścia ze stanu nieprzeziernego do przeziernego warto zwrócić uwagę na funkcjonalny element przestrzeni. To pozwala na połączenie elegancji oraz prywatności. Decyzja dosłownie leży w rękach użytkownika.

Po drugie trzeba wspomnieć o wysokim poziomie przepuszczalności światła po obu stronach, a także dodatkowej ochronie przed światłem ultrafioletowym (UV).

Poznaj produkt u źródła

Zachęcamy Państwa do obejrzenia naszego krótkiego filmu z wizyty u producenta. Przedstawiciel firmy Glassolutions dokładnie wyjaśni Państwu technologiczne i praktyczne aspekty związane z zastosowaniem takiego szkła. Jak to wygląda w praktyce i jak to działa? Odpowiedź w poniższym materiale.