Ślusarka aluminiowa w obiekcie przemysłowym

Ślusarka aluminiowa w obiekcie przemysłowym

Ślusarka aluminiowa w obiekcie przemysłowym to dobry wybór. Hale fabryczne, przetwórnie, magazyny, logistyczne huby – w każdym z tych miejsc drzwi i okna z aluminium znajdują swoje zastosowanie i cechują się trwałością oraz funkcjonalnością. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę charakter tych budynków, a także specyficzne środowisko, wynikające m.in. z występowania różnych substancji chemicznych. Tak jest w przypadku hali produkcyjnej na terenie pewnej oczyszczalni ścieków w województwie mazowieckim.

Ślusarka aluminiowa w obiekcie przemysłowym

Białobrzegi nad Pilicą, w województwie mazowieckim leżą blisko drogi ekspresowej S7. To właśnie tutaj działa nowoczesna oczyszczalnia ścieków, w której w ostatnich latach przeprowadzono wiele istotnych inwestycji. Jedną z nich jest hala produkcyjna, w której przetwarzane są odpady. Na jej przykładzie pokażemy, jak doskonale sprawdza się ślusarka aluminiowa w obiekcie przemysłowym.

Design w obiekcie przemysłowym? Czemu nie!?

Zacznijmy od sprawy, która na pierwszy rzut oka może wydawać się nieistotna z punktu widzenia funkcjonalności obiektu przemysłowego. Mowa o designie. Na szczęście minęły czasy, w których każda hala produkcyjna, czy magazyn „wiały nudą i szarością”. Projektanci coraz częściej zwracają uwagę na estetykę takich obiektów, starając się nadać im charakteru. Może on nawiązywać do kolorów logotypu, specyfiki przestrzeni, otoczenia itd. Tak jest właśnie w przypadku hali, którą prezentujemy w poniższym filmie. Kolorystyka profili, a także zastosowanie dość dużej fasady, która zapewnia doświetlenie wnętrza, a także zwraca na siebie uwagę.

CZYTAJ TAKŻE: Co to jest dźwignia antypaniczna?

Ślusarka do zadań specjalnych

Wewnątrz hali prowadzony jest proces technologiczny z wykorzystaniem czynników chemicznych, które mogą negatywnie wpływać na elementy architektury. Wzięliśmy to pod uwagę podczas projektowania i produkcji okien i drzwi odpornych na działanie „agresywnych” substancji. Dodajmy, że dokładnie takie samo podejście konieczne jest np. na basenach, gdzie ślusarka aluminiowa musi być odpowiednio zabezpieczona przed działaniem chloru.

Rozwiązania na lata

Inwestując w budowę obiektu przemysłowego, ważna jest trwałość elementów. Zastosowanie ślusarki aluminiowej zapewnia, że okna, drzwi, czy fasady nie będą wymagały zbyt częstej konserwacji i będą mogły przez wiele lat spełniać swoje zadania. To ważne, by raz wydane środki, były inwestycją na lata, a nie stawały się powodem do ponoszenia kosztów w krótkiej perspektywie czasu. 

Zobacz ślusarkę aluminiową w hali produkcyjnej

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego prosto z oczyszczalni ścieków w Białobrzegach. Wspólnie z naszym ekspertem oprowadzimy Państwa po obiekcie, wskazując na zastosowane rozwiązania prosto od firmy Finko.