Fasady aluminiowo-szklane w galerii handlowej. Część 1 – Pionki, woj. mazowieckie

Fasady szklano-aluminiowe w galerii handlowej

Fasady aluminiowo-szklane w galerii handlowej to rozwiązanie dość często stosowane przez architektów. I trudno się temu dziwić. Inwestorzy od lat decydują się na nie, nie tylko ze względów estetycznych, ale także praktycznych. Więcej światła, odporność na różne warunki atmosferyczne i upływ czasu, szerokie możliwości związane z wymiarami i kształtem, oraz względy estetyczne – to tylko niektóre z zalet. Poznajcie nasze realizacje w różnych regionach Polski.

Fasady aluminiowo-szklane w galerii handlowej

Fasady aluminiowo-szklane w galerii handlowej często stanowią element dominujący w architekturze obiektu. Szczególnie od strony frontowej. Faktycznie wyraźnie wpływają one na estetykę bryły budynku. Poza tym ważnym aspektem jest możliwość personalizacji poprzez naniesienie logotypów lub reklam na bezpośrednio na szyby. Możliwość wizualizacji marki jest jednym z ważnych elementów branych pod uwagę przez firmy handlowe decydujące się na najem powierzchni w określonej lokalizacji.

Nie bez znaczenia jest także funkcja witryny sklepowej, przez którą można zobaczyć produkty znajdujące się we wnętrzu. Pod tym względem możliwości aranżacji są wręcz nieograniczone. Przestrzeń handlowa niejako „otwiera się” na potencjalnych kupujących, którzy mogą już na pierwszy rzut oka zapoznać się z ofertą sprzedawcy.

CZYTAJ TAKŻE: Fasada słupowo-ryglowa na klatce schodowej.

Galeria handlowa w Pionkach

Wspólnie z ekipą Finko TV wybraliśmy się do Pionek. W tym mieście, liczącym prawie 17 tys. mieszkańców i należącym administracyjnie do powiatu radomskiego, powstała niedawno nowoczesna galeria handlowa, w której inwestor zdecydował się na zastosowanie fasad szklano-aluminiowych, a także drzwi naszej produkcji.

Zalety szklanych fasad

Wśród zalet fasad aluminiowych, poza wymienionymi funkcjami związanymi z widocznością wystaw oraz personalizacją warto wymienić m.in. przepuszczalność światła. Fasady pozwalają sporo zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej. Naturalne doświetlenie pozwala stworzyć przyjemną atmosferę sprzyjającą zakupom oraz pracy personelu.

Istotne są także względy bezpieczeństwa poprzez zastosowanie wytrzymałego szkła, które jest odporne również na wiele uszkodzeń mechanicznych.

Istotnym elementem jest także izolacyjność ciepła, co wpływa na obniżenie rachunków za ogrzewanie powierzchni.

W kolejnej części zaprezentujemy kolejną galerię handlową z produktami firmy Finko, tym razem w Myszkowie w województwie śląskim.