Fasady aluminiowo-szklane w galerii handlowej. Część 2 –Myszków, woj. śląskie

Fasady szklano-aluminiowe w galerii handlowej

Fasady aluminiowo-szklane w galerii handlowej to rozwiązanie dość często stosowane przez architektów. W poprzednim wpisie prezentowaliśmy Państwu przykład z Pionek w województwie mazowieckim, teraz czas na zupełnie inne miasto i region. Zachęcamy do zapoznania się z realizacją w Myszkowie w województwie śląskim.

Fasady aluminiowo-szklane w galerii handlowej

W poprzednim artykule zwróciliśmy uwagę na fakt, że fasady aluminiowo-szklane w galerii handlowej często stanowią element dominujący w architekturze obiektu. Nie inaczej jest w prezentowanym przypadku. Element ten wpisuje się w elewacje z dwóch stron świata. M.in. ze względu na ten fakt, zdecydowano się na zastosowanie różnych rodzajów szkła, w zależności od stopnia ekspozycji na promienie słoneczne. Więcej na ten temat mówimy w filmie zamieszczonym poniżej.

W przypadku prezentowanej galerii najemcy zdecydowali się na różne sposoby personalizacji witryn ze względu na konieczność wizualizacji marki. Faktycznie, pod tym względem zastosowanie fasad aluminiowo-szklanych daje bardzo szerokie możliwości.

Nie bez znaczenia jest także funkcja witryny sklepowej, przez którą osoby przechodzące wzdłuż frontu, mogą zobaczyć wystawę znajdującą się za szybą. To kolejny element, który należy wyróżnić po stronie zalet takiego rozwiązania architektonicznego.

Galeria handlowa w Myszkowie

W tym przypadku prezentujemy państwu galerię handlową w Myszkowie w województwie śląskim. Miasto liczące 30 tysięcy mieszkańców może od niedawna pochwalić się wielkopowierzchniowym obiektem z obszernym parkingiem oraz łatwym dojazdem zarówno z samego miasta, jak również okolicznych miejscowości i gmin. Zastosowane tutaj fasady słupowo-ryglowe to produkty firmy Finko. To samo dotyczy drzwi wejściowych do sklepów, oraz znajdujących się po drugiej stronie drzwi związanych z zapleczem i logistyką sklepów.

Z ciekawostek warto wspomnieć, że w przypadku tej realizacji potrzebne było około 28 ton szkła zespolonego.  Ta liczba doskonale pokazuje skalę inwestycji oraz działań produkcyjnych.