Duże przeszklenia w biurowcach. To rozwiązanie ma wiele zalet!

duże przeszklenia w budynkach biurowych

Duże przeszklenia w budynkach biurowych mają bardzo wiele zalet, o których chcemy Wam dzisiaj opowiedzieć. Nie chodzi tu wyłącznie o nowoczesny wygląd, czy modę. Przedstawimy argumenty, które wpłyną na ergonomię pracy oraz… oszczędności dla firmy.

Duże przeszklenia w biurowcach – lista zalet

Duże przeszklenia w biurowcach często kojarzą się z centrami dużych miast, wieżowcami, a także drapaczami chmur. Warto zwrócić jednak uwagę, że taki architektoniczny zabieg inwestorzy stosują również w innych obiektach. Znamy przykłady realizacji parterowych, czy dwukondygnacyjnych, w których duże przeszklenia stają się ich wizytówką. Chodzi tu jednak nie tylko o design i zamysł artystyczny. To bardzo ważny zabieg z praktycznego punktu widzenia.

Jak zaoszczędzić na energii elektrycznej w biurze?

Zarządcy nieruchomości, oraz właściciele firm często zadają pytanie, jak zaoszczędzić na energii elektrycznej w biurze. Wielu z Was zna naklejki czy karteczki przypominające o wyłączeniu czajnika elektrycznego lub monitorów przed opuszczeniem stanowiska pracy. Rzecz w tym, że już sama konstrukcja budynku odgrywa tutaj znaczącą rolę. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, wysokość rachunków za energię często rozstrzyga się już na etapie… projektu architektonicznego budynku. W przypadku starszych obiektów istotną rolę odgrywa plan modernizacji przewidujący zastosowanie dużych przeszkleń. Mogą to być duże okna lub fasady słupowo-ryglowe. Pamiętajmy, że przeszklone mogą być także ściany oddzielające pomieszczenia od korytarzy. Przykład takiego rozwiązania możecie zobaczyć na filmie poniżej.

Zaletą dużych przeszkleń jest efektywne wykorzystanie naturalnego światła słonecznego. Szczególnie ważne jest to w okresie jesieni, zimy oraz przedwiośnia, kiedy dni są krótsze od nocy. Takie rozwiązanie wpływa nie tylko na oszczędności na energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia pomieszczeń. Doskonale wiemy, że więcej światła słonecznego przekłada się na lepszy nastrój pracowników. A przecież komfort też jest ważny! Między innymi dla efektywności pracy.

CZYTAJ TAKŻE: Pakiety trzyszybowe – jakie są zalety takiego rozwiązania.

Duże przeszklenia w biurowcach a efektywność energetyczna

W przypadku efektywności energetycznej nie chodzi jednak wyłącznie o ilość światła. Eksperci zwracają uwagę na fakt, że nowoczesne przeszklenia pozwalają na skuteczne zarządzenie energią cieplną. Upraszczając, pozwalają zapobiegać utracie ciepła w zimne miesiące oraz przegrzewaniu się wnętrza w czasie letnich upałów.

Design nowoczesnych biur

W tym miejscu musimy wspomnieć także o designie budynków. Poczucie otwartej przestrzeni i widok na okolice sprawia, że wnętrza biura stają się dużo atrakcyjniejsze i przyjaźniejsze. Szczególnie jeśli w okolicy jest dużo zieleni, która wpływa na obniżenie poziomu stresu pracowników.

Nowoczesne biura a wizerunek firmy

Skoro nowoczesne biura z dużymi przeszkleniami wpływają na oszczędności oraz komfort budynków, inwestycja w takie rozwiązania wpisuje się w działania związane na przykład z obszarem społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Tym samym stają się elementem budowania pozytywnego wizerunku firmy w swoim otoczeniu społecznym oraz biznesowym.

Jak wybrać ślusarkę aluminiową dla biura?

Eksperci Finko są gotowi by odpowiedzieć na Wasze pytania związane z doborem odpowiednich rozwiązań do konkretnej nieruchomości. Istotne są przecież m.in. takie kwestie jak wybór rodzaju szkła w zależności od położenia budynku względem stron świata. Warto także zastanowić się nad kwestiami związanymi z zarządzeniem oświetleniem.