Narożnik całoszklany – element, który robi różnicę!

Narożnik cało szklany

Narożnik całoszklany to element, który cieszy się coraz większą popularnością. To rozwiązanie pozwala nie tylko na eleganckie podkreślenie bryły budynku, ale również nadaje jej lekkości. Jako przykład prezentujemy dom jednorodzinny wybudowany niedawno w Józefowie pod Warszawą. Zastosowano w nim ślusarkę aluminiową firmy Finko. 

Narożnik całoszklany – dlaczego zdobywa popularność

Narożnik całoszklany to rozwiązanie, które posiada wiele zalet. Tego typu elementy przekładają się m.in. na estetykę oraz funkcjonalność budynków. Nadają one nowoczestny, przestronny, a także otwarty charakter. Eliminują także konieczność stosowania tradycyjnych słupów, co sprawia, że wnętrze jest bardziej widne, a bryła budynku wydaje się „lżejsza”. 

Więcej światła

Narożniki całoszklane, nazywane także przeszkleniami narożnymi pozwalają na maksymalne wykorzystanie dziennego światła. Inną cechą są panoramiczne widoki na zewnątrz, co podnosi wizualną atrakcyjność wnętrza, które otwierają się na otoczenie. 

Ten aspekt sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych jak i biurowcach, czy innych budynkach użyteczności publicznej jak np. baseny, hale sportowe, galerie handlowe czy centra komunikacyjne. O uniwersalności tego rozwiązania świadczy m.in fakt, że stosowane jest ono np. w kuchniach, salonach, a w przypadku obiektów usługowo-handlowych w przestrzeniach wystawienniczych i sklepowych witrynach.

Przykład narożnika całoszklanego

Zachęcamy Państwa do obejrzenia poniższego filmu, który prezentuje zastosowanie ślusarki aluminiowej od Finko. Prezentowana nieruchomość, to bardzo ciekawa realizacja znajdująca się w Józefowie koło Warszawy.