Zalety elewacji wentylowanych – co musisz wiedzieć?

zalety elewacji wentylowanych

Elewacje wentylowane to bardzo efektowne i estetyczne wykończenie budynku, jednak warto wiedzieć, że jest to rozwiązanie bardzo EFEKTYWNE. Dzięki ich zastosowaniu, nie tylko zaoszczędzisz energię, ale także zwiększysz komfort użytkowania nieruchomości. Jakie są zalety elewacji wentylowanych?

Zalety elewacji wentylowanych – po pierwsze fizyka

Zalety elewacji wentylowanych trudno spisać w krótkim artykule. Postaramy się jednak skupić na najważniejszych faktach, a niebawem również rozszerzyć ten temat. Warto pamiętać, że za efektywność tego typu rozwiązania, odpowiadają prawa fizyki. Należy zwrócić uwagę na szczelinę powietrzną, która znajduje się między okładziną, którą widać z zewnątrz, a zastosowaną przez inwestora izolacją.

Znaczenie szczeliny wentylacyjnej

Główną rolą jaką odgrywa wspomniana szczelina wentylacyjna, jest stworzenie warunków, w których przepływ powietrza nie jest w żaden sposób zakłócony. Dzięki temu osiągamy poprawę warunków termicznych we wnętrzu budynku. Mówimy tutaj o bardzo dobrej izolacyjności termicznej, która w oczywisty sposób przekłada się na koszty utrzymania nieruchomości.

To między innymi z tego powodu warto postawić na sprawdzone rozwiązania oraz dostawców, którzy mają w tym zakresie doświadczenie oraz wiedzę techniczną. Połączenie solidnej podkonstrukcji, o której napiszemy za chwilę, z odpowiednim dociepleniem pozwala na wykorzystanie ściany jako konstrukcji pasywnej. Właśnie z tego powodu opisywane rozwiązanie jest często stosowane w nowoczesnych budynkach o różnych funkcjach oraz rozmiarach. 

Trwałość elewacji wentylowanych

Inwestując w elewację, chcemy, aby było to rozwiązanie trwałe. Trwałość rozumiemy także przez zachowanie właściwości estetycznych i fizycznych przez długi czas. Za tę cechę w opisywanym przypadku odpowiada metalowa, aluminiowa lub drewniana podkonstrukcja. To od niej zależy czy geometria całego systemy będzie zachowana przez lata. W Finko przykładamy ogromną wagę do jakości „szkieletu” takiej elewacji. 

Cdn.