Pakiety trzyszybowe. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Pakiet trzyszybowy

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się pakiety trzyszybowe. Jakie są zalety tego rozwiązania? Pierwsze skojarzenie to oczywiście poprawa efektywności energetycznej budynku, w którym są montowane. Na tym jednak lista plusów się nie kończy!

Pakiety trzyszybowe a izolacja termiczna

Główną zaletą pakietów trzyszybowych jest wspomniana izolacja termiczna. Bez dwóch zdań, takie rozwiązanie jest dużo lepsze od pakietu, na który składają się dwie szyby. To oczywiste, bowiem lepiej zatrzymują one ciepło wewnątrz domu. To przekłada się na koszty eksploatacyjne. Zimą oszczędzamy na ogrzewaniu, latem zaś mniej wydajemy na energię zużywaną np. przez klimatyzatory.

Biorąc pod uwagę coraz wyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej wybór pakietów trzyszybowych to oczywista decyzja, która przekłada się na późniejsze wydatki związane z utrzymaniem nieruchomości.

Okna trzyszybowe, szczególnie przy odpowiednim doborze szkła to także redukcja promieniowania ultrafioletowego przenikającego do wnętrza.

CZYTAJ TAKŻE: Dla kogo okna z aluminium

Czy pakiety trzyszybowe redukują hałas?

Prosty przykład. Inwestor w jednym z lokali użytkowych w centrum dużego miasta zdecydował się na wymianę starej witryny i drzwi z pakietami dwuszybowymi na nową ślusarkę. Tym razem postawił na trzy szyby. Efekt? We wnętrzu budynku jest dużo ciszej. Odgłosy ruchliwej ulicy przenikają w bardzo ograniczonym stopniu. Mniej uciążliwy stał się również odgłos tramwajów przejeżdżających w odległości kilkunastu metrów. To przełożyło się na wyraźną poprawę komfortu pracy wewnątrz lokalu, co od razu zauważyli pracownicy. Oczywiście w tym wypadku ważną rolę oprócz szyb odgrywają nowoczesne profile, a także profesjonalny montaż.

Estetyka okien trzyszybowych

Pakiety trzyszybowe to nie tylko korzyści związane z samym użytkowaniem. Nie możemy pominąć także względów estetycznych, które szczególnie w nowoczesnym budownictwie odgrywają kluczową rolę.

Eksperci od okien

Eksperci firmy Finko są gotowi odpowiedzi na Państwa pytania. Z przyjemnością omówimy wszelkie parametry techniczne. Wyjaśnimy takie zagadnienia jak współczynnik przenikalności ciepła (U) oraz wyjaśnimy jakie szyby w konkretnym przypadku sprawdzą się najbardziej.