Stolarka aluminiowa w historycznym budynku

stolarka aluminiowa w historycznym budynku

Stolarka aluminiowa w historycznym budynku sprawdza się doskonale. Jak to możliwe? Warunkiem jest zrównoważone podejście i szacunek do miejsca. To wyzwanie, które potrafi przynieść doskonały efekt. Kluczem jest z jednej strony zachowanie autentyczności, estetyki architektonicznej, ale także spełnienie wymogów związanych z izolacyjnością cieplną, trwałością i nade wszystko bezpieczeństwem.

Stolarka aluminiowa w historycznym budynku Dworu Uphagena w Gdańsku

Dwór Uphagena to budynek, którego historia się końcówki XVIII wieku. Dziś należy on do kolekcji hoteli Arche. To czterogwiazdkowy obiekt, który leży bardzo blisko gdańskiego Śródmieścia, na tzw. Dolnym Mieście. Dla osób nieznających topografii stolicy Pomorza dodamy, że dzielnica ta z jednej strony nosi miano historycznej, z drugiej zaś cechuje się dynamicznym rozwojem w ostatnich latach. To połączenie przeszłości i estetyczności idealnie obrazuje temat tego artykułu.

Okna i drzwi z aluminium w obiekcie historycznym

Okna, drzwi oraz inne elementy konstrukcyjne z aluminium z powodzeniem mogą być stosowane w historycznej zabudowie. Oczywiście pod warunkiem właściwego podejścia. Z jednej strony projektantów i konstruktorów, z drugiej zaś wykonawców ślusarki, a także ekipy montażowej. Ważne, aby wszystko odbyło się z szacunkiem do autentyczności i estetyki. Zwracamy uwagę na wiele kwestii, takich jak proporcje, kolorystykę oraz detale.

Finko, jako firma z dwudziestoletnim doświadczeniem doskonale zdaje sobie sprawę z kwestii związanych z montażem. Cały proces musi być dokładnie przemyślany. Struktura budynku w żaden sposób nie może być naruszona. Pokazujemy to m.in. w załączonym filmie.

Bezpieczeństwo i oszczędność

W przypadku budynków użyteczności publicznej – w tym przypadku mówimy o hotelu, kluczowe są względy bezpieczeństwa. Na filmie załączonym do tego tekstu zobaczą Państwo szczegółowe rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także ułatwienia związane z przeprowadzeniem ewentualnej ewakuacji.

W procesie inwestycyjnym nie nie można zapominać o izolacyjności cieplnej. Nowoczesna ślusarka aluminiowa spełnia wysokich standardów w tym obszarze. Dzięki temu możemy minimalizować ewentualne straty ciepła. Pamiętajmy, że ogromną rolę odgrywa montaż, który za każdym razem powinna przeprowadzić wykwalifikowana ekipa. Każdy błąd na tym etapie może obniżyć parametry izolacyjne. Z tego powodu z dużą uwagą podchodzimy do tego elementu procesu inwestycyjnego.