Jak nie popsuć okien i drzwi z aluminium?

Jak nie popsuć okien i drzwi z aluminium

Jak nie popsuć okien i drzwi z aluminium? – Czasem spotykamy się z takim pytaniem. I słusznie, bowiem warto wiedzieć, że zastosowanie kilku bardzo prostych zasad pozwoli uniknąć problemów i utrzymać ślusarkę w doskonałym stanie przez lata.

Jak nie popsuć okien i drzwi z aluminium? – Odpowiadamy

W naszym cyklu „Ekspert Finko TV” postanowiliśmy odpowiedzieć, na (z pozoru) proste pytania, które pojawiają się czasem w rozmowach z naszymi klientami. A, że nie ma złych pytań, postaraliśmy się udzielić prostych, a także praktycznych odpowiedzi. Jak nie popsuć okien i drzwi z aluminium? – oto zagadnienie, nad którym pochylamy się w tym odcinku.

 Warto dokładnie czytać instrukcję obsługi – to pierwsza rada naszego eksperta. Trzeba jednak pamiętać, o kilku bardzo prostych nawykach, które skatalogowaliśmy w poniższym filmie.

Proste nawyki = mniej problemów

Wypracowanie prostych nawyków, jak choćby dotyczących sposobu… zamykania drzwi wyposażonych w uszczelkę, to pierwszy krok w stronę prawidłowego utrzymania ślusarki. Na powyższym filmie dokładnie pokazaliśmy jak należy to robić, by nie obciążać niepotrzebnie klamki, a także nie narażać się na niepotrzebne koszty w przyszłości.

Innym przykładem jest domykanie drzwi wyposażonych w samozamykacz. W tym przypadku, najlepszą radą jest zdanie: „nic na siłę”. W przeciwnym razem możemy doprowadzić do szybszej eksploatacji automatyki.

Ważny etap budowy

W przypadku budowy, czy remontu warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu naszych okien i drzwi przed zabrudzeniem. Na tym etapie trzeba uważać, przesuwając skrzydła np. drzwi przesuwnych. Trzeba upewnić się, czy w szynach nie znajduje się zabrudzenie, które może negatywnie wpłynąć na właściwości jezdne, w tym cichość i płynność działania.