Finko TV z wizytą w firmie Geze

Finko TV

Ślusarka aluminiowa to bardzo złożony produkt, także ta od Finko. Często jest ona wyposażona w elementy automatyki. Dlatego właśnie Finko TV odwiedziło jej producenta, firmę Geze. Już teraz dziękujemy Zarządowi i Pracownikom za to, że opowiedzieli nam o swojej pracy i proponowanych rozwiązaniach. Możecie je zobaczyć na filmie załączonym do tego wpisu.

Automatyczne drzwi przesuwne w Finko TV

W naszym materiale Finko TV możecie zobaczyć między innymi, jak działają automatyczne drzwi przesuwne. Początkowo rozwiązanie to było tworzone z myślą o zwiększeniu prestiżu budynków oraz przepustowości przejścia. Dziś, jak zauważa nasz rozmówca, mają zdecydowanie więcej atutów, związanych chociażby z bezpieczeństwem, a także oszczędnościami energii. Na poniższym filmie zaprezentowano również działanie samej automatyki drzwi przesuwnych, która we współczesnych produktach jest bardzo zaawansowana technologicznie.

Na filmie zaprezentowaliśmy także drzwi rozwierane automatycznie. Można je spotkać w wielu obiektach, w których wymagana jest szczelność zamknięcia, np. na blokach operacyjnych w szpitalach lub w innych budynkach, w których z różnych względów nie można zastosować drzwi automatycznych przesuwnych.

Samozamykacze w ślusarce aluminiowej

Goszcząca nas firma produkuje także samozamykacze, które również stosuje się w ślusarce aluminiowej od Finko. W tym przypadku wyróżniamy samozamykacze z ramieniem nożycowym oraz szyną ślizgową. Ich funkcjonalność jest dokładnie taka sama. Warto pamiętać, że prędkość zamykania jak i dobicie można wyregulować poprzez ustawienie zaworów.

Ślusarka aluminiowa i bezpieczeństwo

Firma Geze nie tylko dostarcza rozwiązania związane z automatyką, ale również zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Jednymi z nich są systemy oddymiania i napowietrzania. Dokładne ich działanie, również zobaczycie na poniższym filmie.

Jaka przyszłość automatyki?

W materiale filmowym zaprezentowaliśmy również trendy, które wyznaczają ewolucję automatyki stosowanej w ślusarce aluminiowej. Dzięki zaawansowanym technologiom można zintegrować systemy techniki okiennej i drzwiowej z systemem zarządzania budynkiem.