blueChip

Niebieski klucz

System elektroniczny charakteryzuje się dużą elastycznością w nadawaniu praw dostępu i znacznie niższymi kosztami użytkowania niż rozwiązania mechaniczne. System blueChip łatwo dopasowuje się do zmian organizacyjnych, utracone klucze są w prosty sposób blokowane. Poza tym blueChip umożliwia integrację z systemami tj. instalacja alarmowa, system zarządzania czasem pracy czy kompleksowy system zarządzania budynkiem. Wkładka blueChip pasuje do każdego standardowego zamka i zastępuje wkładkę mechaniczną, nie wymagając jakichkolwiek dodatkowych obróbek.

Elastyczny i efektywny

Wkładki i czytniki dostępowe współpracują z kluczem elektronicznym, nie wymagającym konserwacji. Zasada jego działania jest identyczna do klucza tradycyjnego. Zasilanie zapewniają dostępne w handlu baterie litowe, które wytrzymują wiele lat.

Komunikacja pomiędzy kluczem a wkładką jest chroniona przed celowymi zakłóceniami w sposób sprawdzony w blokadach samochodowych typu immobiliser. Do zarządzania systemem blueChip służy komfortowe oprogramowanie, umożliwiające natychmiastowe zablokowanie utraconych kluczy, a także zmianę i nadanie nowych praw dostępu do pomieszczeń. Każda taka korekta planu dostępu jest zabezpieczona przed zmianami podczas przetwarzania przez program.

Technologia blueChip pozwala na czasowe ograniczanie dostępu. Można z dokładnością do 15 minut zaplanować dostęp do określonych pomieszczeń na cały tydzień, dni świąteczne, weekendy: ustalić kiedy, kto i jakie drzwi może otworzyć, a kiedy ma zakaz wstępu. Każde otwarcie drzwi i każda próba użycia nieuprawnionego klucza jest rejestrowana. W przypadku wkładek z funkcją rejestrowania czasu jest dodatkowo zapisywana data i godzina wejścia i wyjścia

Technologia blueChip

Klucz blueChip posiada profil elektroniczny i unikalny kod. Nie wymaga konserwacji ani własnego zasilania. Transfer danych pomiędzy kluczem a wkładką lub czytnikiem odbywa się bezdotykowo.

Wkładka blueChip zastępuje wkładkę mechaniczną i jest dostępna – w wersji połówkowej, obustronnej i z gałką – we wszystkich popularnych długościach. Pasuje do wszystkich standardowych zamków. System elektroniczny znajduje się we wkładce, która działa na baterie lub – na życzenie – posiada zasilanie zewnętrzne. Uruchomienie odbywa się jak w przypadku wkładek mechanicznych – przez włożenie i przekręcenie klucza.

Klucz blueChip może być używany także do identyfikacji w systemach kontroli dostępu i rejestracji czasu. W takim wypadku bezdotykowo sprawdzany jest jego profil dostępu. Jeśli profil jest poprawny, przekaźnik przesyła sygnał do elektrozaczepu, zamka elektrycznego lub barierek. Czytniki (dostępne w wersji natynkowej i podtynkowej) mogą pracować pojedynczo lub stanowić elementy systemu zarządzania budynkiem.

Każdy system blueChip jest dostarczany w formie w pełni skonfigurowanej. Plan klucza jest opracowywany zgodnie z indywidualną analizą potrzeb Klienta i daje praktycznie nieograniczone możliwości. Wszystkie klucze blueChip mogą być swobodnie przyporządkowane w ramach danego systemu. Przy pomocy specjalnego programu można w każdej chwili szybko i łatwo zmienić, nadać lub odebrać prawa dostępu. Nie trzeba wymieniać kluczy ani wkładek. To wyjątkowa zaleta, która daje znaczne oszczędności w przypadku zagubienia klucza.

katalog produktów

Pobierz katalog produktów Finko

Rozwiązania dla architektury, okna, drzwi, fasady.
Pobierz katalog
Zapytaj o produkt

Zapytaj o ten
produkt

Zadzwoń lub napisz i porozmawiaj z ekspertem
+48 662 168 060 +48 48 618 00 29

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z obsługą zapytania przesłanego poprzez ten formularz. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne aby uzyskać odpowiedź na zapytanie. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo do dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Finko Michał Kowalczyk, 26-650 Przytyk, ul. Targowa 16. Więcej do tym, jak przetwarzamy dane znajdzie w polityce prywatności.

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane