activPilot Comfort PADS

Okucie z funkcją odstawną do okien
o nietypowych kształtach

Okucie activPilot Comfort PADS umożliwia korzystanie z funkcji komfortowego i bezpiecznego przewietrzania także posiadaczom okien o nietypowych kształtach. Rozwiązanie to łączy 2 funkcje: równoległe odstawienie skrzydła od ramy oraz pełne otwarcie. Przeznaczone do okien łukowych i trapezowych dopełnia spektrum rozwiązań Winkhaus do okien z funkcją odstawną.

 • Możliwości otwierania: równoległe odstawienie, rozwarcie, uchył
 • Do okien prostokątnych
 • Odporność na włamanie do klasy RC2 (także w pozycji równoległego odstawienia)
Maks. ciężar skrzydła:
 • 100 kg
Wymiary skrzydła:
 • Min. szerokość skrzydła we wrębie: 460 mm *
 • Min. wysokość skrzydła we wrębie: 585 mm *
 • Maks. wysokość skrzydła we wrębie: 1800 mm *
 • Stosunek szerokości do wysokości S:W ≤ 1,:1 *
Inne warianty okuć z funkcją odstawienia skrzydła od ramy:
 • activPilot Comfort PADK
 • activPilot Comfort PADM
 • activPilot Comfort PAD

*Uwaga!
Wiążące informacje dotyczące dopuszczalnego ciężaru i wielkości skrzydła znajdują się w diagramach ilustrujących zakres stosowania w odpowiednich katalogach produktowych.

Okucie PADS stanowi kontynuację rozwiązań Winkhaus do okien z funkcją równoległego odstawienia skrzydła od ramy. Elementy okucia za wyjątkiem kilku artykułów specjalnych pochodzą z systemu activPilot Concept, a elementy ramowe – z systemu activPilot Comfort PADK. To realizacja idei konstruktorów okucia activPilot: mała ilość elementów – wiele możliwości zastosowań. Do okien łukowych, trapezowych i trójkątnych stosuje się takie same elementy na dole i po stronie zawiasowej okna oraz pionową rozwórkę, co także przekłada się na mniejszą liczbę artykułów potrzebnych do produkcji okien o nietypowych kształtach.

W przeciwieństwie do większości systemów stosowanych na rynku okucie activPilot Comfort PADS pozwala uniknąć kolizji skrzydła z ramą w oknach trójkątnych, ponieważ funkcja wietrzenia realizowana jest poprzez szczelinę przy odstawieniu skrzydła, a nie problematyczny w takich sytuacjach uchył. Specjalna rozwórka pionowa o bardzo stabilnej konstrukcji utrzymuje skrzydło w tej samej pozycji względem ramy i nie pozwala na jego opadanie. Dzięki temu nie dochodzi do kłopotów z zamykaniem okna i uszkodzeń profilu w miejscu tarcia skrzydła o ramę.

Stosując okucie activPilot Comfort PADS, producent okien nie tylko korzysta z atrakcyjnego rozwiązania technicznego, udogodnień magazynowo-logistycznych, ale także unika pracochłonnych obróbek profilu ramy, koniecznych w przypadku montażu tradycyjnego okucia uchylno-rozwieranego do okien trapezowych lub trójkątnych.

Okucie activPilot Comfort PADS łączy funkcję rozwierną z funkcją równoległego odstawienia skrzydła od ramy, umożliwiającą wietrzenie poprzez ok. 6-milimetrową szczelinę na całym obwodzie okna. Takie rozwiązanie pozwala na efektywną i bezpieczną wymianę powietrza, ponieważ okna w pozycji odstawienia są zaryglowane. Nowy sposób wietrzenia zapewnia także zdrowy klimat w pomieszczeniach, eliminuje przeciągi, zmniejsza straty energii. Z naddatkiem zastępuje więc funkcję uchyłu, która powoduje gros problemów z oknami o nietypowych kształtach.

To także doskonałe rozwiązanie do okien w budynkach zabytkowych, poddawanych renowacji. Okno w funkcji odstawienia umożliwia efektywne wietrzenie, nie zaburzając wyglądu zabytkowej fasady, ponieważ szczelina wietrząca z zewnątrz jest niewidoczna.

katalog produktów

Pobierz katalog produktów Finko

Rozwiązania dla architektury, okna, drzwi, fasady.
Pobierz katalog
Zapytaj o produkt

Zapytaj o ten
produkt

Zadzwoń lub napisz i porozmawiaj z ekspertem
+48 662 168 060 +48 48 618 00 29

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z obsługą zapytania przesłanego poprzez ten formularz. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne aby uzyskać odpowiedź na zapytanie. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo do dostępu do moich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Finko Michał Kowalczyk, 26-650 Przytyk, ul. Targowa 16. Więcej do tym, jak przetwarzamy dane znajdzie w polityce prywatności.

* Pola oznaczone gwiazdką są wymagane